O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 13. 12. 2018  |   MENINY OSLAVUJE - Lucia

Články autora: Adam Šumichrast, historik

Josef Hybeš, priekopník proletariátu

Dnes v krátkosti predstavím jednu z najvýznamnejších a najvplyvnejších postáv českého socialistického a robotníckeho hnutia - politika a novinára Josefa Hybeša (1850 – 1921).

Adam Šumichrast, historik
Nedeľa 2. 12. 2018


Od banánov k štrajkom

Zberači banánov v Kolumbii zahájili začiatkom decembra 1928 štrajk proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Americká spoločnosť „United Fruit Company“ lobovala u americkej vlády, aby nasadila vojenské jednotky na potlačenie štrajku.

Adam Šumichrast, historik
Štvrtok 22. 11. 2018

Kontrakultúrou ku zmene systému?

Už po prečítaní prvých desiatok strán knihy od dvojice autorov Heath a Potter som si povedal, že vzhľadom na zaujímavé myšlienky, ktoré sa dotýkajú aj našich pomerov a sú stále aktuálne, si zaslúži recenziu.

Adam Šumichrast, historik
Utorok 13. 11. 2018

Čo o lešení asi neviete

Kamošovi fotografovi sa podarilo na jeho potulkách v Afrike odfotiť miestne lešenie. Keď som si fotografiu pozrel, zaujala ma a vyhľadal som si aj rôzne ďalšie zábery z internetu.

Adam Šumichrast, historik
Nedeľa 4. 11. 2018

Medzinárodná organizácia pracujúcich

Medzinárodná asociácia pracujúcich (International Workers Association – IWA/AIT), anarchosyndikalistická organizácia, bola založená v Berlíne v roku 1922. Jej korene však siahajú hlbšie, až do obdobia I. internacionály.

Adam Šumichrast, historik
Štvrtok 25. 10. 2018

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor