O PROJEKTE  +  KONTAKT

Sobota 4. 4. 2020  |   MENINY OSLAVUJE - Izidor

Články autora: Dušan Piršel, manažér

Koronavírus (z)mení naše životy

Súčasná pandémia je veľkou tragédiou a každodenné správy o nových desaťtisícoch nakazených a tisícoch mŕtvych človeku pokoja nepridávajú. Výzva, ktorá k nám kričí aj cez túto súčasnú pandémiu, je tvrdá a neúprosná.

Dušan Piršel, manažér
Utorok 31. 3. 2020


Voľby po voľbách

Atmosféra, aká dlhodobo vládne na Slovensku v politike, kreativita niektorých politikov praktizujúcich prekvapivé formy boja so súpermi, núti uvedomovať si, ako dobre poznali mentalitu obyvateľov medzi Tatrami a Dunajom klasici literatúry, keď sa tu zrodili diela ako Chalupkovo Kocúrkovo, Kalinčiakova Reštavrácia či satirické hry Ivana Stodolu. Stále sú aktuálne. Sú výsledky volieb dôvodom na pochvalu slovenského voliča?

Dušan Piršel, manažér
Utorok 17. 3. 2020

Kto zmení klimatické zmeny?

Klimatické zmeny, ktoré sú citeľné už aj v dnešnej dobe, nás stavajú do bodu, keď ich už len s veľkým vypätím môžeme, keď nie zvrátiť, tak aspoň spomaliť.

Dušan Piršel, manažér
Utorok 3. 3. 2020

My grandi vs. migranti

Na začiatku mojej úvahy treba spomenúť, že celú svoju profesionálnu rolu venujem ľuďom odkázaným na pomoc. Najskôr to boli onkologickí pacienti, geriatrickí pacienti, zdravotne postihnutí. Potom sociológia medicíny a sociológia hendikepu. Aj v globálnych problémoch hľadám súvislosti s ľudským utrpením.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 9. 2. 2020

Človek v zajatí bariér

Bariéry sa dajú deliť podľa charakteru na zdravotné, sociálne, psychologické, ekonomické.

Dušan Piršel, manažér
Štvrtok 12. 12. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor