O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 13. 12. 2018  |   MENINY OSLAVUJE - Lucia

Články autora: Dušan Piršel, manažér

Slovenské zdravotníctvo – je ešte možná reforma?

Plne súhlasím s tým, že slovenské zdravotníctvo potrebuje reštrukturalizáciu. Ale riadenú a celkovú reformu, ktorá asi nikdy nebude zodpovedať potrebe reality, ale môžeme si definovať pár podmienok.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 25. 11. 2018


S kým si tyká politika?

Ja nie som optimista, ani pesimista, povedal by som, že skôr realista. Beriem život taký, aký je, ja na ňom môžem iba okrajovo niečo zmeniť, na zásadné zmeny sú vládcovia vo svete. Niektorí sú viditeľní, iní zostávajú v anonymite. Veľmi často si kladiem otázku, či vôbec môže existovať ľudskosť v politike.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 11. 11. 2018

Kam sme dohnali naše zdravotníctvo?

Každú spoločnosť určuje komunita ľudí, ich vlastnosti a morálka. Rovnako je to aj s komunitou lekárov, sestier a všetkých pracovníkov v zdravotníctve. Zdravotníctvo je výnimočná služba, pretože jej „zákazníci“ nie sú úplne slobodní občania.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 28. 10. 2018

Žijeme v novej geologickej dobe - v Antropocéne a netušíme, že čo bude potom

Žijeme svet, ktorý čelí doteraz nepoznaným výzvam a rizikám. Nikdy v doterajšej histórii ľudstva nás nežilo na Zemi toľko koľko v súčasnosti a sociálne rozdiely nikdy neboli tak priepastné a nezväčšovali sa tak rýchlo, ako v posledných rokoch.

Dušan Piršel, manažér
Streda 10. 10. 2018

Potrebujeme kapitál a talenty

Musím sa priznať, že ja osobne som zástancom humanizmu. Netreba si však humanizmus zamieňať s fenoménom zneužívania systému. Kto to nedokáže rozpoznať, tak na to zvyčajne skôr alebo neskôr doplatí.

Dušan Piršel, manažér
Utorok 18. 9. 2018

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor