O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 21. 2. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Eleonóra

Články autora: Dušan Piršel, manažér

Musíme hľadať cestu z priepasti egoizmu

Milí čitatelia, dovoľujem si napísať zopár myšlienok na začiatku kalendárneho roka. Ľudstvo je dnes konfrontované s najrôznejšími problémami, ktoré sa v ére globalizácie dotýkajú nás všetkých. Každý chce mať dobrý a ešte lepší životný štandard a podmienky. Týka sa to najmä materiálnej stránky ľudí. Tento sen o lepšom a krajšom živote sa môže splniť iba malému percentu z bohatších krajín.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 3. 2. 2019


Už 55 rokov napĺňame svoje poslanie

História je svedectvom času, svetlom pravdy, život pamäti, učiteľka života, zvestovateľka dávnych dôb. Som šťastný, že môžem v tomto roku vysloviť zdanlivo obyčajné a jednoduché konštatovanie: Náš Inštitút oslavuje 55 rokov od svojho založenia.

Dušan Piršel, manažér
Štvrtok 24. 1. 2019

Ukrajina - kam kráčaš či kam ťa vedú...?

Ukrajina je veľmi ťažká téma a analyticky nejasná v týchto oblastiach. Vojenská (Ukrajina ako potenciálna súčasť NATO), ekonomická (je pre ekonomiku Ukrajiny lepšia EU ako Rusko?, lebo spolupráca na obe strany je nad chápanie), spoločenská (záujem občanov Ukrajiny, ich obecný blahobyt - a sen o mieri), geopolitická (kam patrí Ukrajina?). Vždy ma však zaujíma ľudské utrpenie a vo všetkých úvahách hľadám kus človečiny. Keby bolo sérum, ako nakaziť ľudí všeobecne človečinou...

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 16. 12. 2018

Slovenské zdravotníctvo – je ešte možná reforma?

Plne súhlasím s tým, že slovenské zdravotníctvo potrebuje reštrukturalizáciu. Ale riadenú a celkovú reformu, ktorá asi nikdy nebude zodpovedať potrebe reality, ale môžeme si definovať pár podmienok.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 25. 11. 2018

S kým si tyká politika?

Ja nie som optimista, ani pesimista, povedal by som, že skôr realista. Beriem život taký, aký je, ja na ňom môžem iba okrajovo niečo zmeniť, na zásadné zmeny sú vládcovia vo svete. Niektorí sú viditeľní, iní zostávajú v anonymite. Veľmi často si kladiem otázku, či vôbec môže existovať ľudskosť v politike.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 11. 11. 2018

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor