O PROJEKTE  +  KONTAKT

Pondelok 20. 5. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Bernard

Články autora: Dušan Piršel, manažér

Skôr postavili pyramídy, ako my zbúrame Rázsochy

Často si kladiem otázku, kam smeruje naše zdravotníctvo. Zdá sa mi, že pri tomto smerovaní naše zdravotníctvo nemá šancu vymaniť sa zo záujmovo-ekonomického bludiska, otázka je, či má šancu ešte pacient, ktorý sa za chvíľu prehupne do tretieho desaťročia 21. storočia, čo by bolo ešte nedávno považované za obdobie, kedy choroby sú zriedkavé a rakovina sa dá definitívne vyliečiť.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 5. 5. 2019


Kamene egoizmu

Mrzí ma, že do našich životov sa prikotúľali kamene egoizmu, nelásky, nespravodlivosti a arogancie moci. Strpčujú nám život. Nepreniká cez ne svetlo, ktoré by ukazovalo chodník budúcnosti.

Dušan Piršel, manažér
Štvrtok 18. 4. 2019

Bohatstvo ako ohrozenie

Globálne problémy nemožno nikdy oddeľovať. Príčiny sú vždy prepojené. Globálne problémy majú zásadný vplyv na jednotlivé štáty. Aj z toho dôvodu ma táto téma zaujíma.

Dušan Piršel, manažér
Štvrtok 11. 4. 2019

Smerujeme k patológii verejného života?

Tak sa mi v ostatnom čase zdá, že smerujeme k patológii verejného života alebo k deformácii určite. Čo nie je dobré, samozrejme, chcelo by to obnovu, prehodnotenie, očistenie. Chýbajú osobnosti vo všetkých sférach spoločnosti - takto ideme cestou-necestou ako v rozprávke.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 17. 3. 2019

Čakanie na revolúciu hodnôt

Zmenila sa doba na digitálno-informačnú, pre mladých nie je vzdelanie prostriedok k úspechu, stačí byť zaujímavý a sledovaný, starí ľudia už nie sú studnicou múdrostí a skúseností, dnes je to internet.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 24. 2. 2019


ihodnoty_monitor