O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 12. 12. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Otília

Články autora: Dušan Piršel, manažér

Kam kráča Európska civilizácia

Sledujúc situáciu vo svete..., možno sa obávam zbytočne, ale často si kladiem otázky, či nastáva proces rozmachu anarchie, rozklad národnej súdržnosti v objatí, resp. zajatí, medzinárodných spoločenstiev, či nebodaj procesy smerujúce k zániku civilizácie?

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 17. 11. 2019


Oligarchia ako vláda moci?

V ostatnom čase sa často manifestuje problematika oligarchie. Obecne oligarchiu môžeme chápať ako politickú a hospodársku vládu neveľkej hŕstky aristokratov a/ alebo boháčov.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 27. 10. 2019

Minimálna mzda a maximálna ľudská dôstojnosť

Pri minimálnej mzde mi napadá, že ak je minimálna, či sa očakáva aj činnosť za ňu minimálna? Asi nie, a napriek tomu pracujúci nie sú dostatočne ohodnotení, nedostávajú financie adekvátne ich výkonu. Dokonca sa mi tu zdá akási nepriama úmera v kontraste s rôznymi „biznismenmi“.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 6. 10. 2019

Ulovení v (sociálnych) sieťach

Dnes sa už nepýtame hamletovským byť či nebyť... Dokonca ani materialistickým sme či nie sme... Základnou otázkou dneška je, či sme v sociálnych sieťach alebo nie sme. A ak nie sme, tak vlastne vôbec nie sme, teda neexistujeme...

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 29. 9. 2019

Naučená bezmocnosť

V ostatnom čase sledujem v našej spoločnosti taký zvláštny fenomén. Ako keby sme v dôsledku chaosu v hodnotách a vysokej toxicity v politickom prostredí smerovali k naučenej bezmocnosti, prípadne k únavovej apatii. Ľuďom chýba príťažlivý a reálny sen ako smerovať našu krajinu.

Dušan Piršel, manažér
Nedeľa 22. 9. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor