O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 13. 12. 2018  |   MENINY OSLAVUJE - Lucia

Články autora: Peter Kubica, publicista

Slovenské dávky v hmotnej núdzi

Od roku 2013 platí zákon číslo 417, ktorý upravuje pomoc v hmotnej núdzi. Ide o stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima. Ide o prípady, keď si prácou alebo svojimi majetkovými pomermi nevedia zabezpečiť dostatočný príjem. Nejde pritom o minimálnu mzdu, ale o nižšie sumy, ktoré by im mali umožniť prežiť.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 9. 12. 2018


Dejiny písané pôdou

Dejiny nás môžu mnohému naučiť. Stačí sa inšpirovať alebo vyvarovať chýb a omylov, ktorých sa dopustili naši predchodcovia. Ale zároveň je dôležité študovať históriu, aby sme pochopili našu súčasnosť s cieľom pripraviť sa na budúcnosť.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 29. 11. 2018

Nová doba alebo roboti ako pracujúci

Nová doba... Pamätáte na hlášku čašníka z filmu, ktorý sa rozčuľuje nad tým, že nová doba priniesla stav, kedy hosť vyhadzuje čašníka? A ostaňme ešte na okamih vo svete filmov. Tentoraz by to mohol byť nejaký scifi, kedy si človek sediaci na terase pomyslí, že má chuť na kávu, a v tej chvíli sa k nemu rúti stroj, pripravujúci najvoňavejšiu kávu v okolí.

Peter Kubica, publicista
Utorok 20. 11. 2018

Stredná Európa a vek odchodu do dôchodku

Keď som začal s týmto krátkym seriálom o európskych zvyklostiach pri určovaní veku odchodu do dôchodku, na Slovensku už prebiehala petičná činnosť odborárov. Tí vo svojich aktivitách zatiaľ nepoľavili, a už sa blížia k dvestotisícovej hranici podpisov. A ak sa v parlamente nenájde dostatočná podpora zastropovaniu dôchodkov, tak sú rozhodnutí pokračovať ďalej.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 8. 11. 2018

Emanuel Lehocký

O mŕtvych len dobre! Takto zvykneme hovorievať o každom človeku, ktorého pozemská púť sa skončila. Nechceme vyťahovať negatíva, skôr sa zameriavame na pozitívne spomienky, ak také sú. Práve v tieto jesenné dni si častejšie spomíname na všetkých, známych i neznámych, ktorí tu boli.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 1. 11. 2018

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor