O PROJEKTE  +  KONTAKT

Pondelok 15. 7. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Henrich

Články autora: Peter Kubica, publicista

Zelený štrajk z Madridu

Sobota ako každá iná, pomyslel by si našinec, ktorý by sa za dovolenkovými zážitkami vybral do Madridu. Španielsko stále patrí k obľúbeným destináciám a pri našej relaxačnej povrchnosti nevnímame, že sa tam niečo deje. Tisíce Madridčanov totiž vyšli do ulíc, ale nie aby si pozreli karnevalový sprievod alebo aby povzbudzovali svojich futbalistov.

Peter Kubica, publicista
Utorok 2. 7. 2019


Balkánske dotácie v poľnohospodárstve

Podobne ako v mnohých európskych štátoch aj Chorvátska republika nezabúda na svojich poľnohospodárov. Prispieva im zo štátneho rozpočtu aby obrábali pôdu, starali sa o lesy a zabezpečovali rozvoj vidieckych oblastí.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 26. 5. 2019

Maďarské dotácie v poľnohospodárstve

Aj naši južní susedia považujú agrosektor za dôležitý. Poľnohospodári využívajú okrem európskych dotácií aj viaceré vnútroštátne systémy, či už na podporu produkcie mlieka, pre dojčiace kravy (pohybuje sa do čiastky 101,3 eura), ale i pre extenzívnu podporu hovädzieho dobytka a oviec.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 12. 5. 2019

Holandské dotácie v poľnohospodárstve

Ani holandskí roľníci či chovatelia neprichádzajú o dotácie, ktoré im umožňujú prevádzkovať svoje náročné živobytie. Tí, ktorí chcú získať podporu, môžu požiadať o ročnú základnú platbu. Podmienkou pri získavaní podpory je udržateľné a sociálne zodpovedné podnikanie.

Peter Kubica, publicista
Utorok 30. 4. 2019

Pobaltské dotácie v poľnohospodárstve

Aj pobaltské štáty považujú za svoju prioritu agrosektor. V Estónsku využívajú priamu podporu a riadený trh, poskytujú štátnu pomoc pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo. Tiež udeľujú granty na rozvoj vidieka.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 14. 4. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor