O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 21. 2. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Eleonóra

Články autora: Peter Kubica, publicista

Poľské dávky v hmotnej núdzi

Poľský zákon o sociálnej pomoci rieši nároky na dávky pre jednotlivcov i rodiny, ktorých príjmy nedosahujú minimálny príjem. Zámerom je pomáhať svojim spoluobčanom, aby sa mohli osamostatniť a dosiahnuť dôstojné životné podmienky.

Peter Kubica, publicista
Utorok 12. 2. 2019


Práca v zahraničí

Hľadať si zamestnanie za hranicami vlastného štátu nie je nič nové. Stáročia sa našimi dejinami presúvajú pracujúci, neraz z kontinentu na kontinent alebo z jedného časového pásma do iného. Aj Slováci sa takto sťahovali dočasne, ale aj natrvalo. Preto by nikoho nemalo prekvapiť, keby pred viac ako sto rokmi narážal v Budapešti na pracujúcich Slovákov doslova na každom rohu.

Peter Kubica, publicista
Utorok 29. 1. 2019

Maďarské dávky v hmotnej núdzi

Naši južní susedia využívajú dávku pre osoby v aktívnom veku. Jej účelom je zabezpečenie minimálneho životného štandardu pre ľudí od 18 rokov po vek odchodu do dôchodku.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 20. 1. 2019

Kolektívne zmluvy

Každý zamestnanec sa spolieha na svoju pracovnú zmluvu. Ale nejde o jediný dokument, ktorý upravuje vzťah medzi ním a zamestnávateľom.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 13. 1. 2019

České dávky v hmotnej núdzi

Aj naši západní susedia poznajú dávky v hmotnej núdzi, hoci ich nazývajú inak. Príspevok na živobytie je základnou dávkou, ktorou štát pomáha svojim občanom, ak majú nedostatočné príjmy. Vzniká pre osoby či rodiny, ak nedosahujú po odpočítaní primeraných nákladov na bývanie sumu živobytia.

Peter Kubica, publicista
Utorok 18. 12. 2018

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor