O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 12. 12. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Otília

Články autora: Peter Kubica, publicista

Slovensko vs. Česko 1:0

Aktuálna správa o výške minimálnej mzdy v Českej republike hovorí, že pre budúci rok stúpne na 14 600 českých korún. Slovensko bude mať sumu 580 eur. Pozor, chvíľka napätia a prepočítavanie podľa kurzu našich mien...

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 1. 12. 2019


Ohrozuje nás chudoba?

Chudoba ako strašiak kapitalizmu nám, vyrastajúcim v minulom režime, bola vykresľovaná v tých najčernejších farbách. Išlo o stavy bez práce hraničiace s prázdnymi hrncami, bez strechy nad hlavou a v otrhaných šatách.

Peter Kubica, publicista
Utorok 12. 11. 2019

Nezamestnanosť naša každodenná

Nezamestnanosť sme v minulom režime vnímali ako kapitalistického strašiaka. Každý musel pracovať a kto sa pokúsil vymaniť zo systému povinného zamestnávania, ten si posedel. Nie však za výrobným pásom či v kancelárii, ale za mrežami.

Peter Kubica, publicista
Utorok 29. 10. 2019

Objednať vyšetrenie pre pacientov

Písal sa rok 2016, kedy Žilinská župa spustila unikátny projekt. Pacienti, ktorí dovtedy museli čakať dlhé hodiny na časenky alebo týždne na vyšetrenie, mohli priamo zo svojej obývačky po pár kliknutiach získať termín. Či už k odbornému lekárovi, na rehabilitáciu či pravidelnú prehliadku.

Peter Kubica, publicista
Utorok 17. 9. 2019

Ústava a SNP

Po pietnych spomienkach na Slovenské národné povstanie máme za sebou aj Deň Ústavy. Pre niekoho voľné dni, ktoré využil s rodinou, pre iného dni, ako tie ostatné v roku. S rozdielom, že mali obchody zatvorené. A my sme to opäť prežili, hoci šéf liberálov stále smúti za teplými rožkami.

Peter Kubica, publicista
Utorok 10. 9. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor