O PROJEKTE  +  KONTAKT

Streda 18. 9. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Eugénia

Články autora: Peter Kubica, publicista

Objednať vyšetrenie pre pacientov

Písal sa rok 2016, kedy Žilinská župa spustila unikátny projekt. Pacienti, ktorí dovtedy museli čakať dlhé hodiny na časenky alebo týždne na vyšetrenie, mohli priamo zo svojej obývačky po pár kliknutiach získať termín. Či už k odbornému lekárovi, na rehabilitáciu či pravidelnú prehliadku.

Peter Kubica, publicista
Utorok 17. 9. 2019


Ústava a SNP

Po pietnych spomienkach na Slovenské národné povstanie máme za sebou aj Deň Ústavy. Pre niekoho voľné dni, ktoré využil s rodinou, pre iného dni, ako tie ostatné v roku. S rozdielom, že mali obchody zatvorené. A my sme to opäť prežili, hoci šéf liberálov stále smúti za teplými rožkami.

Peter Kubica, publicista
Utorok 10. 9. 2019

Zelený štrajk z Madridu

Sobota ako každá iná, pomyslel by si našinec, ktorý by sa za dovolenkovými zážitkami vybral do Madridu. Španielsko stále patrí k obľúbeným destináciám a pri našej relaxačnej povrchnosti nevnímame, že sa tam niečo deje. Tisíce Madridčanov totiž vyšli do ulíc, ale nie aby si pozreli karnevalový sprievod alebo aby povzbudzovali svojich futbalistov.

Peter Kubica, publicista
Utorok 2. 7. 2019

Balkánske dotácie v poľnohospodárstve

Podobne ako v mnohých európskych štátoch aj Chorvátska republika nezabúda na svojich poľnohospodárov. Prispieva im zo štátneho rozpočtu aby obrábali pôdu, starali sa o lesy a zabezpečovali rozvoj vidieckych oblastí.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 26. 5. 2019

Maďarské dotácie v poľnohospodárstve

Aj naši južní susedia považujú agrosektor za dôležitý. Poľnohospodári využívajú okrem európskych dotácií aj viaceré vnútroštátne systémy, či už na podporu produkcie mlieka, pre dojčiace kravy (pohybuje sa do čiastky 101,3 eura), ale i pre extenzívnu podporu hovädzieho dobytka a oviec.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 12. 5. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor