O PROJEKTE  +  KONTAKT

Pondelok 20. 5. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Bernard

Články autora: Peter Kubica, publicista

Maďarské dotácie v poľnohospodárstve

Aj naši južní susedia považujú agrosektor za dôležitý. Poľnohospodári využívajú okrem európskych dotácií aj viaceré vnútroštátne systémy, či už na podporu produkcie mlieka, pre dojčiace kravy (pohybuje sa do čiastky 101,3 eura), ale i pre extenzívnu podporu hovädzieho dobytka a oviec.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 12. 5. 2019


Holandské dotácie v poľnohospodárstve

Ani holandskí roľníci či chovatelia neprichádzajú o dotácie, ktoré im umožňujú prevádzkovať svoje náročné živobytie. Tí, ktorí chcú získať podporu, môžu požiadať o ročnú základnú platbu. Podmienkou pri získavaní podpory je udržateľné a sociálne zodpovedné podnikanie.

Peter Kubica, publicista
Utorok 30. 4. 2019

Pobaltské dotácie v poľnohospodárstve

Aj pobaltské štáty považujú za svoju prioritu agrosektor. V Estónsku využívajú priamu podporu a riadený trh, poskytujú štátnu pomoc pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo. Tiež udeľujú granty na rozvoj vidieka.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 14. 4. 2019

Fínske dotácie v poľnohospodárstve

Aj severské krajiny podporujú svojich poľnohospodárov, roľníkov či farmárov, aby prispievali k vlastnej potravinovej sebestačnosti. Ale práca s pôdou prináša aj ďalšie výhody.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 7. 4. 2019

České dotácie v poľnohospodárstve

Práca na pôde a s pôdou spätá nepatrí len do devätnásteho storočia. Jej vnímanie ako čohosi nemoderného, zastaraného či nedôstojného je možným pozostatkom bývalého režimu.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 24. 3. 2019


ihodnoty_monitor