O PROJEKTE  +  KONTAKT

Utorok 11. 8. 2020  |   MENINY OSLAVUJE - Zuzana

Články autora: Peter Kubica, publicista

Nedeľný predaj v Európe

O zákaze nedeľného predaja sa u nás vedie už dlhšie politická, odborná, odborárska i spoločenská diskusia. Názory sa rôznia podľa toho, kto ich hovorí. Ba i medzi týmito skupinami sú rozpory.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 30. 7. 2020


Roboty nahradia novinárov

Z detstva má nejeden z nás spomienku na scifi film, kedy ľudí nahradili roboty. Ocitli sa v ich domoch, vzťahoch, mestách...

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 2. 7. 2020

Ruský týždeň proti koronavírusu

Pandémia, ktorá traumatizuje celý svet, ukazuje, aké riešenia skúšajú rôzne štáty. Niektoré sú viac orientované sociálne, čiže na ľudí, iné skôr podporujú spotrebu a domáci priemysel. Úspešnosť ich cesty sa preukáže až s odstupom času.

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 5. 4. 2020

Putovať a pracovať

Pútnik kráčajúci krajinou si najčastejšie pozerá pod nohy. Ide cestou-necestou, preto niet divu, že sa snaží, aby došiel ďalej, ako po najbližšiu priekopu, neočakávanú jamu či drobnú nerovnosť, ktorá mu môže spôsobiť veľké problémy.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 19. 3. 2020

Zvláštna smrť Európy

Britský autor Douglas Murray napísal smutnú knihu. Nie preto, že by kriticky popisovala stav Európy. Dôvodom je pravdivé stvárnenie západnej Európy, ktorá vinou snahy o multikulturalizmus úplne stratila svoju pôvodnú tvár a zmenila sa na niečo, čo jej vlastní obyvatelia odmietajú. Ale v záujme politickej korektnosti o mnohom nehovoria nahlas.

Peter Kubica, publicista
Utorok 25. 2. 2020


ihodnoty_monitor