O PROJEKTE  +  KONTAKT

Sobota 4. 4. 2020  |   MENINY OSLAVUJE - Izidor

Články autora: Peter Kubica, publicista

Putovať a pracovať

Pútnik kráčajúci krajinou si najčastejšie pozerá pod nohy. Ide cestou-necestou, preto niet divu, že sa snaží, aby došiel ďalej, ako po najbližšiu priekopu, neočakávanú jamu či drobnú nerovnosť, ktorá mu môže spôsobiť veľké problémy.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 19. 3. 2020


Zvláštna smrť Európy

Britský autor Douglas Murray napísal smutnú knihu. Nie preto, že by kriticky popisovala stav Európy. Dôvodom je pravdivé stvárnenie západnej Európy, ktorá vinou snahy o multikulturalizmus úplne stratila svoju pôvodnú tvár a zmenila sa na niečo, čo jej vlastní obyvatelia odmietajú. Ale v záujme politickej korektnosti o mnohom nehovoria nahlas.

Peter Kubica, publicista
Utorok 25. 2. 2020

Hrdinovia kapitalistickej práce

Česká novinárka Saša Uhlová je autorkou knihy Hrdinovia kapitalistickej práce. Áno, postavy jej knihy sú skutočnými hrdinami, ktorí bojujú s chudobou, exekúciami, nedoplatkami. Každé ráno znova začínajú svoj boj s veternými mlynmi sociálneho dna, od ktorého sa nedokážu odraziť. Ani vlastnou prácou.

Peter Kubica, publicista
Štvrtok 13. 2. 2020

Slovensko vs. Česko 1:0

Aktuálna správa o výške minimálnej mzdy v Českej republike hovorí, že pre budúci rok stúpne na 14 600 českých korún. Slovensko bude mať sumu 580 eur. Pozor, chvíľka napätia a prepočítavanie podľa kurzu našich mien...

Peter Kubica, publicista
Nedeľa 1. 12. 2019

Ohrozuje nás chudoba?

Chudoba ako strašiak kapitalizmu nám, vyrastajúcim v minulom režime, bola vykresľovaná v tých najčernejších farbách. Išlo o stavy bez práce hraničiace s prázdnymi hrncami, bez strechy nad hlavou a v otrhaných šatách.

Peter Kubica, publicista
Utorok 12. 11. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor