O PROJEKTE  +  KONTAKT

Streda 30. 11. 2022  |   MENINY OSLAVUJE - Ondrej, Andrej

Články autora: Peter Mihók, predseda SOPK

Veľké projekty, ale aj strata pozícií

Norman Davies, britský autor známej publikácie „Európa Dejiny jedného kontinentu“, rozdelil svoju rozsiahlu prácu na 12 kapitol, ktoré popisujú historický vývoj nášho kontinentu až do roku 1991.

Peter Mihók, predseda SOPK
Streda 12. 5. 2021


Netypický dovolenkový návrat do korony

Akosi nechceme akceptovať zrejme novú realitu, že súčasná koronavírusová pandémia tu nie je na prechádzke, ale že zostáva s nami, zrejme na dlhší čas, čo výrazne ovplyvní náš každodenný život v jeho osobnej a ľudskej dimenzii, spoločenskom meradle, ako aj v podnikateľských a ekonomických aktivitách.

Peter Mihók, predseda SOPK
Štvrtok 10. 9. 2020

Na zmenu nesmieme čakať

Od môjho článku na tému koronavírus uplynulo šesť dlhých týždňov – obdobie čakania, ale aj hľadania. Čakania, čo bude ďalej, kedy sa to celé skončí. Hľadania úspešných, ale aj neúspešných riešení situácie v oblasti zdravia a ochrany života ľudí, ale aj zdravia a budúcnosti ekonomiky, ktorá bude musieť zabezpečiť zdroje pre rekonvalescenciu spoločnosti teraz aj po skončení pandémie.

Peter Mihók, predseda SOPK
Utorok 5. 5. 2020

O viacerých aspektoch vplyvu koronavírusu

Keď sme prognózovali vývoj slovenskej ekonomiky, európskej a globálnej ekonomiky na rok 2020, nikto ani u nás doma, ani v zahraničí nepočítal s takou maličkosťou, akou je malý neviditeľný vírus, ktorý v priebehu niekoľkých týždňov zmenil prakticky všetko.

Peter Mihók, predseda SOPK
Utorok 24. 3. 2020


ihodnoty_monitor