O PROJEKTE  +  KONTAKT

Štvrtok 12. 12. 2019  |   MENINY OSLAVUJE - Otília

Články autora: Tím iH

Zamestnanosť na Slovensku

Často sa hovorí o nezamestnanosti, o podpore v nezamestnanosti, či boji s nezamestnanosťou. Ale na pracovný trh možno nahliadať aj z pozitívnej strany. A tou je zamestnanosť. Aktuálne čísla od štatistikov prezrádzajú, že či už doma alebo v zahraničí pracuje 2,59 milióna Slovákov.

Tím iH
Utorok 10. 12. 2019


9 miliárd z dôchodkov

Keď zavádzala pravicová vláda M. Dzurindu druhý dôchodkový pilier, bolo že to radosti, sľubov a fráz. Ako sa budeme mať lepšie, ako sa máme tešiť na dôchodok, ako si ho aktívne budeme užívať a podobne. A podobne sa niektorí dôchodcovia aj majú. Tešia sa na dôchodok, ktorý im chodí každý mesiac, pritom sú plní obáv o svoje deti.

Tím iH
Streda 4. 12. 2019

Zdravší a poistení

Zdravotnícka štatistika prezrádza viac o rezorte, ako by sme si mysleli. O rezorte, ktorému sa zvyknú dávať tie najškaredšie prívlastky. Vraj sa zdravotníctvo nerozvíja, neposúva dopredu, neprináša zmenu...

Tím iH
Štvrtok 28. 11. 2019

Rozprávka o všemocnom trhu

Ak je štát sociálny, spájajú sa v ňom zodpovednosť i ochrana zraniteľných. Rôznymi aktívnymi politikami zabezpečuje štát to, čo napriek tvrdeniam liberálov nevyrieši všemocný trh.

Tím iH
Štvrtok 21. 11. 2019

Prečo pracujú Slováci v zahraničí

Slováci, ktorí odišli za prácou do zahraničia, pôsobia najčastejšie v stavebníctve. Ide až o 26 % zo všetkých, ktorí nenašli doma obživu alebo si vybrali lepšie zárobky či podmienky v niektorom z iných štátov.

Tím iH
Nedeľa 10. 11. 2019

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor