O PROJEKTE  +  KONTAKT

Sobota 4. 7. 2020  |   MENINY OSLAVUJE - Prokop

Články autora: Tím iH

Prišli sme o Dejiny práce?

Už tretí rok spolupracuje náš portál s historikom Adamom Šumichrastom. Jeho texty, ktoré publikujeme sa týkajú dejín práce, robotníckych hnutí i podobných sociálnych tém zo svetovej minulosti.

Tím iH
Nedeľa 28. 6. 2020


Korona spustila nezamestnanosť

Pred koronakrízou sa mnohé štáty radovali z rekordne nízkej miery nezamestnanosti. Každý, kto chcel pracovať, našiel nejakú možnosť ako si privyrobiť. Avšak zatvorením mnohých prevádzok, obmedzením hospodárskeho života, i zavádzaním opatrení, ktoré prinútili ľudí ostať doma, začala ekonomika slabnúť.

Tím iH
Utorok 21. 4. 2020

Povolebné zamyslenie

Je po voľbách i prvotných emóciách. Nová vláda sa údajne kreuje a neúspešní politici premýšľajú, ako preformátovať svoj ponuku tak, aby boli v budúcich voľbách zvolení.

Tím iH
Štvrtok 12. 3. 2020

Karanténa a zákony

V súvislosti so šíriacim sa koronavírusom, ktorý zasiahol už aj okolité európske krajiny, sa vynárajú stále nové otázky. Úrad verejného zdravotníctva SR vydal v súvislosti s ním viaceré usmernenia, vrátane odporúčania pre školy, v ktorom apeluje na dodržiavanie hygienických pravidiel, sledovaní svojho zdravotného stavu a zvážení, či majú deti, ktoré počas jarných prázdnin navštívili s rodičmi Taliansko, Rakúsko či Francúzsko (kde sa expanzia tohto vírusového ochorenia potvrdila a stále rastie) zotrvať v domácom prostredí – karanténe – aspoň dva týždne.

Tím iH
Sobota 7. 3. 2020

Obehnúť ľavicu zľava

Predstavte si bežecké preteky. Marketingoví špecialisti presviedčajú divákov, že všetci súťažiaci majú rovnaké podmienky, ale ak sa pozrieme bližšie, tak uvidíme, že ktosi podvádza.

Tím iH
Štvrtok 27. 2. 2020

Najnovšie názory


ihodnoty_monitor