Viac ako 80 % Slovákov jej nedôveruje. Od ústavnej väčšiny sa dostala k tomu, že ledva-ledva našla na schválenie Lipšicovej správy 76 hlasov. Problém je však už taký veľký, že prekročil hranice nášho štátu. Maďarská vláda vidí nemohúcnosť a slabosť Matovičovej koalície, a tak si dovoľuje čoraz viac. Maďarskí predstavitelia si chodia po Slovensku bez toho, aby naša diplomacia o tom vedela. Igor Matovič zase rokoval s V. Orbánom bez slovenskej diplomacie, lebo by sa vraj na ničom nedohodli. Tieto signály nekompetentnosti, hádok a neschopnosti však poškodzujú Slovensko na dlhé obdobie.

Najnovšie maďarská vláda vyčlenila peniaze na nákup slovenskej pôdy. Najskôr kúpili nehnuteľnosť v Košiciach a teraz minister Korčok pripustil, že dostal informáciu aj o takejto kúpe v Banskej Bystrici. O tisíckach hektárov ornej pôdy, ktorá by sa mohla ocitnúť v rukách našich južných susedov, už čvirikajú aj vrabce. Aj za vlád, ktorých súčasťou bol SMER-SD, sa maďarská strana pokúšala o zisk vplyvu na našom území. My sme však odpovedali rázne a jednoznačne. Napríklad zákonom o dvojitom občianstve, aby maďarskí spoluobčania nemali zároveň slovenskú i maďarskú štátnu príslušnosť. A tak by sme pokračovali aj v súčasnosti. Podobne ako v Rumunsku by sme presadili zákon na ochranu slovenskej pôdy, aby ju mohol získať až ten, kto má minimálne päťročný vzťah k nášmu územiu. Je smutné, že po tom, ako vládna koalícia išla a ide neraz proti vlastným občanom tu doma na Slovensku, tak ani v zahraničnej politike sa nemá čím chváliť. Doplatia však nato naši nasledovníci...

Napriek tomu, že vláda sa dostala do situácie, že má takú vysokú nedôveru, že nie je rešpektovaná ani v diplomacii, stále tu je a má zastupovať záujmy Slovenska a preto podporíme všetky kroky, ktoré by mala bezodkladne podniknúť na ochranu slovenských záujmov a celistvosti nášho územia.