Touto vetou sa očividne riadia vládne rezorty a rozhodli sa komplikovať život všetkým, ktorí sa rozhodli stráviť  dovolenku na horách posilňujúc svoju imunitu. A o ňu by nám predsa všetkým malo ísť. Alebo tejto vláde ide o niečo iné?

Zaviedli novinku, ktorá mala za úlohu zobrazovanie vyťaženosti rôznych turistických trás podľa farebného panáčika – červený, oranžový a zelený. Červený a oranžový odporúča zmenu trasy a zelený naznačuje málo turistov. Ale prezentované dáta nezodpovedajú realite a červený svieti tam, kde by mal byť zelený panáčik. Komplikuje to život chatárom, pretože nepresná aplikácia odrádza možných turistov a návštevníkov, pretože nikto sa nechce tlačiť medzi ľuďmi a verí dostupným dátam, tak jednoducho zmení trasu na viac voľnú, tam kde je zelený panáčik  V aplikácií evidujú na miestach červeného panáčika, i keď tam majú maximálne 15 ľudí. O objektivite či realite sa teda nedá vôbec hovoriť.

Chatári sa právom rozčuľujú a vnímajú tento krok po tom všetkom, čo počas pandémie museli absolvovať, citujem ich „ako nôž do chrbta zo strany štátu“. Samozrejme zavedenie „novinky“ s  nimi neprerokovali, ale na miesto toho ich likvidujú..

Povedzte, na čo je toto dobré!?