Zamestnávatelia trvajú na jej zvýšení podľa platného zákona, čiže na úroveň 57 % priemernej mzdy spred dvoch rokov, čo je 646 eur. Tak to totiž v minulom roku upravil minister Krajniak, aby zamestnanci nedostali zákonom garantovaných 60 % z priemernej mzdy spred dvoch rokov, ktoré v roku 2019 presadil Smer-SD. No a odborári žiadajú 680 eur, čiže tých 60 %.

A čo na to minister? Ten sa chváli tým, že sa opäť uplatní jeho nižšie zvýšenie minimálnej mzdy, pretože si zrejme nemyslí, že pracujúci za najnižšiu mzdu si najmä v čase pandémie zaslúžia každé euro navyše. A tak namiesto 680 eur budú dostávať len 646 eur. A aby toho nebolo málo, zamestnancom sa v budúcom roku nezvýšia príplatky za prácu v noci či počas víkendu. Tie totiž Krajniak v minulom roku zákonom zmrazil.

Zamestnanci sa tak opäť môžu poďakovať ministrovi Krajniakovi za nižšie mzdy. A nielen tí, ktorí pracujú za minimum alebo v neštandardnom čase. Ale všetci, pretože minimálna mzda tlačí na rast všetkých miezd. A vyšší rast platov Slovensko bezpochyby potrebuje. Aj v čase pandémie...