Generálny prokurátor predviedol pred médiami a verejnosťou profesionalitu, a vyvrátil všetko z čoho ho chceli obviniť, keď jeho úrad vydal rozhodnutia o zrušení stíhania rôznych ľudí. Generálny prokurátor je tu od toho, aby strážil výkon práva a mohol pri rôznych neprávostiach zakročiť a použiť nástroje, ktoré k tejto funkcií jednoducho patria. Avšak, ako vidíme, tak to niektorým skupinám nevyhovuje a nie len že chcú všetko spolitizovať (ako ÚŠP), ale ozývajú sa tam, kde by mali radšej čušať. Myslím, že každý kto má zdravý rozum vie, že tu nie je naozaj niečo v poriadku s vládou.
Premiér a vládny činitelia sa zrazu rozhodli, že im vlastne nevyhovuje Maroš Žilinka (i keď získal od nich väčšinu hlasov pri jeho zvolení), keď rozhoduje na základe práva. Tak chcú spoločnými silami Marošovi Žilinkovi oklieštiť právomoci. M. Kolíková s V. Remišovou apelujú na pracovnú skupinu, ktorá má rýchlosťou blesku pripraviť zmenu už asi najznámejšieho paragrafu, teda po § 212 a to § 363 Trestného poriadku. No a premiér taktiež apeluje na zmenu podľa neho „sporného“ paragrafu. Dokonca aj prezidentka sa mala potrebu vyjadriť k tomu, čo jej ani neprislúcha. Sama má rôzne kompetencie, ktoré ani nevyužíva. Často čuší ako voš pod chrastou ale teraz sa mala potrebu vyjadriť. Jednoznačne zásah do zmeny paragrafu 363 by bol mocenský zásah iba preto, že sa im niečo znepáčilo.
Pritom rozhodnutie pri zrušení stíhania, nestoja len na samotnom GP Žilinkovi. Rozhoduje o tom najskôr odborní tím prokurátorov a nemalo by sa to brať ako verdikt jednotlivca...