Nepočul som na jeho prácu od ministra Krajniaka žiadne pripomienky, veď mu po odvolaní z funkcie aj poďakoval za korektnú spoluprácu počas posledného roka a prístup pri záchrane pracovných miest počas pandémie a vyplácaní prvej pomoci.

Marián má naozaj dlhoročnú prax v tejto oblasti. V roku 2007 začínal ako riaditeľ úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch, následne sa presunul na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny na pozíciu námestníka generálneho riaditeľa pre sekciu ekonomiky a zástupcu generálneho riaditeľa, až sa v roku 2012 stal generálnym riaditeľom ústredia. Táto prax a jeho výsledky za posledné roky jasne hovoria, že svojej práci rozumel a robil ju dobre.

Má však jednu chybu a tou je, že nie je „náš“ človek. Krajniak preto na jeho miesto posiela svojho bývalého generálneho tajomníka služobného úradu, ktorého len nedávno odvolal z funkcie. Teraz už niet pochýb, že to urobil preto, aby ho mohol posunúť na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Dlhoročného odborníka tak nakoniec vystrieda opäť netransparentným spôsobom „náš“ človek. Nový generálny riaditeľ má prax v hocičom, v oblasti politiky zamestnanosti a sociálnych vecí však nie.

Áno, minister má právo si vyberať svojich spolupracovníkov, je to však táto vláda, ktorá v programovom vyhlásení sľubuje profesionálnu a transparentnú štátnu správu, transparentné výberové konania a dosadzovanie odborníkov namiesto „našich ľudí“. A to sa opäť neudialo.